БІОФАРМА: «Соціальна відповідальність здорового бізнесу має закладатися у його фундамент»

posted in: Прес-центр | 0

«Аби українське суспільство було здоровим, потрібно щоб і бізнес, і держава, і свідома громадськість діяли спільно. Адже здоров’я – це стан як фізично-психологічного, так і соціального добробуту».

 

З поміркованою та обізнаною Юлією Мірошник, PR-менеджером БІОФАРМА, ми й поговорили на тему соціальної відповідальності її компанії.

Biopharma_2017_04_20_0119

Юліє, в 2015 році БІОФАРМА отримала Знак Соціальної Відповідальності за надання ліків воїнам АТО на суму в 1 млн грн. Це дуже актуально. Скажіть, цей напрям прояву КСВ зберігається і надалі?

Високотехнологічні, коштовні препарати, які ми передали на передову врятували десятки життів наших захисників. Це була не разова допомога. Благодійність в плані надання адресної допомоги препаратами власного виробництва у нашій компанії є системною та регулярною.

Цього року ми стали ініціаторами реалізації всеукраїнської довгострокової соціальної програми “Нам не все одно. Ми разом”. Завдяки підтримці, в першу чергу, нашого президента та мецената – Костянтина Єфименко – ми вирішили розділити проблеми українців, хворих на гемофілію. Це складна та, на жаль, невиліковна хвороба, яка з дитинства ускладнює життя тисячі людей по всьому світові. Але якщо в більш розвинутих країнах з таким діагнозом можна бути повноцінними членами суспільства, то в нашому поки ні. Більшість хворих не доживає і до 50 років, та за браком належного лікування стають інвалідами ще у дитинстві. Ліки коштують тисячі гривень. В Україні за статистикою, станом на 1 січня 2015 року, на обліку рахувалось 2 500 пацієнтів, 500 з яких – це діти.

  • То як ви плануєте вирішувати проблему гемофілії? Будете забезпечувати препаратами таких хворих?

БІОФАРМА – єдиний фармацевтичний завод, що виробляє VIII фактор згортання крові не лише в Україні, але й в країнах СНД. Проте ми від самого початку розуміли і намагаємось донести до громадськості, що гемофілія – це не лише медична проблема. Що вирішити її виробництвом та наданням якісного медичного препарату – замало. Гемофілія потребує правильної діагностики, освітніх заходів для лікарів та пацієнтів, дорослих та дітей тощо. Важливим моментом, як я вже говорила, є можливість повноцінної адаптації хворих в суспільство.

Наразі країна прикладає значних зусиль для забезпечення пацієнтів належною кількістю препаратів, водночас, багато питань залишається невирішеними. Як українська компанія, ми не можемо стояти осторонь проблем наших співвітчизників. І допомагаємо їм, і будемо допомагати надалі. Аби хворі на гемофілію не відчували себе аутсайдерами по життю, ми і запустили навесні цього року проект під назвою “Нам не все одно. Ми разом”. Під час прес-конференції, влаштованої до Всесвітнього дня боротьби з гемофілією, ми передали Асоціації гематологів України сертифікати на проведення лабораторної діагностики рівня дефіциту факторів згортання та 100 флаконів препарату концентрату VIII згортання крові для потреб пацієнтів Київської області. Загальна сума адресної допомоги склала 1 млн. грн.

Також акціонери компанії інвестують більше, ніж 40 млн доларів у будівництво нового заводу з фракціонування крові, що допоможе збільшити виробництво життєво необхідних препаратів у 3 рази. Вкладаємо понад 5 млн доларів в розробку нових препаратів та клінічні дослідження. Попереду ще багато роботи.

Ми хочемо, щоб пацієнти з гемофілією жили активним повноцінним життям! У цьому ми бачимо нашу соціальну місію.

  • Ви серйозно взялись за хвороби крові. Скажіть, а БІОФАРМА завжди цікавилась проблемами суспільства?награди

Так, завжди. БІОФАРМА – одне з найстаріших фармацевтичних підприємств в Україні. Вже понад 120 років ми створюємо препарати, які дійсно рятують життя. Перші сторінки своєї історії підприємство відкрило у 1896 році завдяки групі лікарів Київського університету Св. Володимира. Вони створили Бактеріологічний інститут (прототип сучасної БІОФАРМА), метою якого було виготовлення ліків для боротьби з дифтерією, тифом, холерою, чумою, від яких на той час помирав кожен другий. На вакцинацію приїздили люди з усієї України, більшість із яких отримували ліки безкоштовно.

Вже більш ніж століття наша компанія дотримується заданного напочатку вектору – тримати руку на пульсі потреб суспільства та бути соціально відповідальною.

Сьогодні БІОФАРМА прагне відповідати найкращим світовим стандартам. Для нас соціальна відповідальність – це набагато ширше поняття, ніж просто добровільний благодійний внесок або сплата податків. Наша мета – не тільки забезпечувати українців якісними і доступними ліками, а й сприяти покращенню якості життя людей в цілому.

Наша соціальна відповідальність полягає в гармонійній взаємодії бізнесу і суспільства, тому має кілька складових – щасливий споживач, задоволений працівник, здорова, освічена, багата і мирна Україна.

– На ваш погляд, які дії можуть закріпити соціальну відповідальність як і бізнесі, так і на особистому рівні в Україні, на рівні щоденної норми?

Думаю, що грамотне та ефективне партнерство з державою та громадськістю з метою пошуку точок дотику, єдності. Лише об’єднуючи зусилля, ми можемо щось дійсно глобально змінити, особливо в такій складній, але життєво важливій сфері, як охорона здоров’я.

– В чому соціальна відповідальність полягає особисто для вас?

В причетності до процесу створення кращого майбутнього. Мене надихає той факт, що я працюю в бізнесі, якому не все одно. І завжди було не все одно – чим живуть люди навколо і як їх життя можна зробити кращим.

Якщо ви помітили помилку, будь-ласка, виділіть її та нажміть Ctrl+Enter, щоб відіслати редактору.

ПоділисьShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on VKShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page