Carlsberg Ukraine: «Пріоритети стійкого розвитку – важливий елемент щоденної діяльності нашої компанії»

posted in: Прес-центр | 0

Carlsberg Ukraine: «Пріоритети стійкого розвитку – важливий елемент щоденної діяльності нашої компанії»

Про те, якою може бути відповідальність перед суспільством як світового, так і, зокрема, українського бізнесу, ми поговорили з Євгенією Піддубною-Смирновою, старшим директором з корпоративних відносин.

Carlsberg Ukraine, соціально відповідальна компанія

–  У компанії цікавий слоган: «Ми варимо пиво заради кращого сьогодні та завтра». Що він означає?

Це не зовсім слоган компанії – це скоріше зміст і сенс існування, який означає, що нам важливо робити свій гідний внесок у благополучне життя  суспільства. І мова не лише про виробництво якісного пива. Засновник Carlsberg, Якоб Крістіан Якобсен вірив, що за наукою та винаходами – майбутнє, і саме тому створив Фонд Carlsberg, один із найстаріших комерційних фондів світу. Під його дахом амбіційна пивоварня процвітає поруч із дослідницькою діяльністю, підтримкою науки, першокласних витворів мистецтва і культури.

Голова Фонду паралельно виконує функції голови Наглядової ради компанії Carlsberg Group. Більше того, згідно із заповітом Якобсена, структура глобальної компанії Carlsberg Group  побудована таким чином, у Наглядову Раду входять вчені, які діляться своїми розробками з суспільством. Одним із останніх відкриттів Carlsberg стало винайдення датською вченою, віце-президентом Carlsberg Group з наукових досліджень, Біргітте Скадхауге, нового сорту ячменю Null-Lox, стійкого до жорстких кліматичних умов. Це дослідження – наша своєрідна відповідь на проблему світового голоду та крок вперед до її вирішення.

–  Про які конкретно виклики, що стоять перед суспільством і перед компанією, зокрема, йде мова?

Carlsberg на глобальному рівні проаналізував основні ризики сучасного суспільства: обмежений доступ до традиційних джерел енергії, чистої води та мінералів; зміна клімату та загроза навколишньому середовищу; проблеми з голодом, тощо.

Потім ми подумали: на які виклики ми, як компанія, можемо спробувати знайти відповідь та робити ефективний внесок у розвиток суспільства. І на основі висновків розробили чотири основні пріоритети стійкого розвитку: вода, енергія та СО2, безпека та охорона праці та відповідальне споживання пива.

Ми ведемо свою діяльність таким чином, що основні визначені пріоритети стійкого розвитку інтегровані в усі основні бізнес-процеси компанії.

–  Чудово. Отже, Carlsberg – соціально відповідальна компанія. Чим займаєтесь саме в Україні, якими проектами?

Як я зазначала до цього, в нас 4 пріоритети стійкого розвитку. Щодо екології – ми працюємо у декількох напрямках: від інтеграції ідей бережливого використання та економії ресурсів на виробництві до дбання про відходи власної упаковки та підтримки суспільних екологічних організацій.

Наприклад, на заводах Carlsberg Ukraine ми активно використовуємо біогаз та пар для заміщення традиційної енергії. На 2016 рік показник заміщення енергії біогазом складав 13%, і ми плануємо тільки нарощувати цей відсоток. Біогаз виконує подвійну функцію, а не тільки енергетичну, адже він утворюється в результаті фільтрації стічних вод.

Для цього на наших заводах використовуються водоочисні споруди провідного європейського виробника, що включають в себе механічну очистку і сепарацію, хімічну нейтралізацію, анаеробну очистку і кінцеве освітлення стічних вод. Крім того, ми заощаджуємо шляхом повторного використання води в технічних потребах.

Ми підтримуємо економіку закритого циклу. Простими словами, в нас ніщо нікуди не «пропадає», жодний ресурс. Все має «друге» життя. Ті ж скляні пляшки – збираємо, миємо і знову в роботу – точно так вчиняють і наші скандинавські інвестори. У 2016 році ми вторинно використали більш ніж 175 млн. скляних пляшок.

Ми підтримуємо європейський підхід і до інших видів побутових відходів, просуваючи ідею необхідності впровадження роздільного збору. Так, в Україні ми з самого початку і досі активно підтримуємо громадську організацію «Україна без сміття», що популяризує роздільний збір та європейський підхід до сміття.

Ще один дуже важливий для нас пріоритет – пропагування відповідального споживання пива. Щороку ми проводимо соціальну акцію «День відповідального споживання пива», спільно із найбільшими компаніями пивоварної галузі в Україні, мережами роздрібної торгівлі та представниками громадськості. Головна мета кампанії – інформування продавців для запобігання продажу пива неповнолітнім. В рамках всеукраїнської акції було задіяно близько 80 000 точок продажів, де наші співробітники особисто роздавали інформаційні брошури та наклейки та говорили з продавцями про недопустимість продажу алкогольних напоїв та пива неповнолітнім.

Ще один важливий напрямок, у якому ми взаємодіємо із суспільством, – сфера освіти. Carlsberg Ukraine співпрацює з УКУ, надаючи стипендії найбільш талановитим та цілеспрямованим студентам. Крім цього, наші кращі спеціалісти діляться практичними кейсами із студентами ВУЗів України.

–  Євгеніє, а в чому для вас особисто полягає цінність соціальної відповідальності?

Мене неймовірно надихає ця тема. Мені подобається бути частиною перемін в світі. Розкажу вам приклад з життя. Одного разу я купила кросівки іншої фірми, ніж звичайно. Купила, тому що дізналась, що при виробництві взуття використовується пластик, піднятий з дна океану. Ви уявляєте собі? Тобто, керівництво компанії витрачає кошти на те, аби океан був чистіший, а із залишків пластику виготовляє матеріал для взуття. Знаючи це, ви би самі які кросівки купили?

Корпоративна соціальна відповідальність для мене, як і для кожного в нашій компанії, дорівнює внеску у стійкий розвиток країни. І кожна дія має сприяти цій меті. Бути соціально відповідальним означає робити більше, ніж вимагає закон. Робити, бо це твоя ініціатива та відповідальність як бізнесу, або як людини. Бо це твоє рішення і твоя цінність – робити світ кращим. Саме таке розуміння КСВ ми вибудовуємо в компанії.

–  І наостанок. Скажіть, будь ласка, як ви думаєте, які переваги у компанії, яка отримала Знак Соціальної Відповідальності перед компанією, яка його не має?

Знак – це по суті підтвердження того, що бізнесу не байдуже до благополуччя суспільства. Мені, наприклад, як працівнику, важливо знати, що компанія має пріоритети стійкого розвитку, вбудовані у бізнес-процеси та показники ефективності. Для зовнішніх стейкхолдерів така відповідальність компанії вказує на її стабільність.

Скрізь в світі це дуже престижно – отримати подібну відзнаку. Це прояв довіри та вдячності зі сторони суспільства. Вірю, що цінність соціальної відповідальності буде поширюватись все більше як серед бізнес-сегменту, так і серед споживачів. І отримання ЗСВ все більш широкою проактивною аудиторією буде підтверджувати, що Україна на правильному шляху до стійкого розвитку

Якщо ви помітили помилку, будь-ласка, виділіть її та нажміть Ctrl+Enter, щоб відіслати редактору.

ПоділисьShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on VKShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page