Майстерня з КСВ: впроваджуємо зелені ініціативи з «1 +1 медіа»

posted in: Блог | 0

26 березня відбулася Майстерня «Як розробляти КСВ проекти», в рамках якої представники компаній (ДТЕК, 1 +1, life :) , JTI, Platinum Bank, Фокстрот, Астерс, Прикарпаттяобленерго) поділилися досвідом реалізації кращих КСВ -практик, високо оцінених міжнародними експертами в рамках Конкурсу кейсів з КСВ (2010-2013 ).

Про найцікавіші виступи ми вам розповімо в серії публікацій. А почнемо з «зелених» програм, оскільки на вулиці весна і, відповідно, – час суботників і різноманітних екозаходів. Про те, як залучати співробітників в «зелені» проекти та сформувати екологічну культуру поділилася Азіза Хамідова, менеджер КСВ «1 +1 медіа».

Глобальною метою «зеленого» напрямку «1 +1 media» є формування екологічної свідомості людей, як на рівні розуміння, так і на рівні дій.

В цілому, Азіза Хамідова зазначає, що з «зелених» ініціатив найпростіше починати будь-яке КСВ: «По-перше це дуже вдячний напрямок з точки зору залученості співробітників. По-друге, найпростіше аргументувати керівництву необхідність інвестицій, оскільки «зелені програми » дають прямі ефекти у вигляді економії ресурсів (електроенергії, води, паперу тощо)».

Як розробити « зелений напрямок»

Для того, щоб КСВ ініціативи були ефективні важливо чітко розуміти навіщо взагалі це компанії потрібно (знайти передумови), оцінити існуючий потенціал і ресурсний матеріал, а також поставити конкретні завдання.

Рішення керівництва «1 +1 медіа» про підтримку зелених ініціатив спиралося на такі передумови:

1. Високий рівень екологічної свідомості співробітників. Їх бажання і готовність брати участь в «зелених» ініціативах.

2. Тенденція до подорожчання природних ресурсів (електроенергія, вода, папір) і необхідність їх оптимізації.

3. Значна наявність у компанії ресурсів, придатних для утилізації та переробки (паперу, батарейок, техніки, касет).

4. 1 +1 медіа – молода швидкозростаюча група компаній, кількість підрозділів в якій постійно зростає. Це визначає необхідність активного розвитку крос – функціональних зв’язків.

5. Робота в медіабізнесі нерідко сприймається неоднозначно з боку широкої громадськості. Тому в компанії виникає потреба побудови додаткової цінності, яка дозволяє співробітникам відчувати гордість за свою компанію.

6. Телевізійний бізнес передбачає високу ступінь напруги і стресів. Є необхідність залученості співробітників в процеси, не пов’язані з основною діяльністю, з метою запобігання емоційного вигорання на роботі.

Таким чином, головний потенціал «1 +1 медіа » полягав у високому рівні екологічної свідомості і величезного ресурсного матеріалу, придатного для вторинної утилізації: батарейки, касети, папір ( все, з чим пов’язане основне виробництво).

Розуміючи передумови й оцінивши потенціал вже достатньо просто сформулювати завдання. Їх у компанії три:

1. Створення умов для продуктивної крос- функціональної взаємодії.

2. Скорочення споживання електроенергії, води, паперу та інших ресурсів за рахунок впровадження принципів «зеленого офісу».

3. Підвищення рівня екологічної свідомості як співробітників компанії, так і членів їх сімей, широкої громадськості.

Розглянемо як компанія вирішує ці завдання на конкретних прикладах:

Завдання 1. Розвиток крос-функціональних зв’язків між співробітниками різних департаментів. Азіза розповідає: «У нас велика компанія, вона постійно росте, структура змінюється, люди переїжджають з відділу у відділ, складно спрацьовуються один з одним, ми втрачаємо в часі, продуктивність праці падає. Потрібно було щось з цим робити».

Для вирішення цього завдання в компанії була створена ініціативна група співробітників Green Team. Учасники Green Team 1 +1 media – представники різних департаментів групи, люди творчі, з активною життєвою позицією, лідери думок. Зустрічі команди проходять двічі на місяць. Перед заходами – щотижня.

Фактично Green Team є ініціатором і організатором всіх соціальних проектів, такий собі оргкомітет. Так, в команді розробляється ідея, а вже для її реалізації додатково ще залучаються й інші співробітники компанії.

Азіза акцентує: «Дуже важливо, щоб в такій команді була людина, яка буде збирати всі ідеї й нести їх керівництву на затвердження. Людина у якої є зв’язок з як з вищим керівництвом, так і з бюджетом».

Ще одним хорошим прикладом розвитку крос- функціональної взаємодії є створення «зелених» відеороликів, в процесі підготовки яких брав участь Green Team. Актори – представники Green Team, сценарій також писався «зеленої командою» під кураторством копірайтерів. Це стало гарною можливістю для участників спробувати себе в іншому амплуа.

Завдання 2. Підвищення рівня екологічної свідомості співробітників та їх найближчого оточення (сім’я, друзів). Підвищуючи рівень екосвідомості співробітників і членів їх сімей, залучаючи їх у проекти, компанія знімає передумову емоційного вигорання, прищеплює культуру дбайливого ставлення до ресурсів, і знімає ризики, пов’язані з додатковою цінністю (гордістю за компанію).

Як приклад, можна назвати акцію «Яскрава і зелена п’ятниця», яка носила комплексний характер: вона включала практичну екологічно орієнтовану, а також творчу діяльність, фізичну активність співробітників, пропаганду дбайливого ставлення до природи. За дві години до кінця робочого дня всі охочі долучилися до прибирання та прикрашання шпаківнями найближчої до офісу гори Щекавиця.

«Три кити» залучення людей

Дуже важливо розуміти, що екологічну культуру (та й будь-яку іншу культуру, будь-то здоровий спосіб життя, цінності компанії тощо) неможливо впровадити без практичної складової, без реальних дій.

Якщо ми говоримо про екологічну культуру, то потрібно робити заходи, запрошувати людей з сім’ями. Вони повинні практично щось робити : садити дерева, прибирати сміття, робити вироби з вторсировини.

Люди, що беруть участь в таких зелених заходах, починають відчувати власний потенціал, стають більш активними та ініціативними. І цей позитивний ефект переходить і на їх загальне відчуття, і на роботу в тому числі.

Об’єднуючись навколо добрих справ, люди усвідомлюють власний внесок, відчувають себе носіями цінностей компанії.

Загалом, є « три кити», обов’язкові для будь-якого проекту в який потрібно залучити аудиторію: актуальність, інформування, створення умов.

Актуальність

Однією з найбільш важливих складових є актуальність проекту для цільової аудиторії. Потрібно розуміти, що є мета для компанії, а є мета для людей. Люди не будуть з радістю займатися тим, що їм не цікаво. Вони повинні бути хоча б мінімально, але зацікавлені.

Азіза зазначає: «Ви повинні бути максимально близькі до своєї аудиторії. Важливо розуміти, що їй цікаво настільки, щоб вона сама прийшла. Комбінуйте ваші цілі з якимись трендами».

Яскравим прикладом вищевикладеного є суботник, який провела компанія в центрі Києва на ділянці – арка стадіону « Динамо » імені В. Лобановського, на вулиці Грушевського.

Нагадаємо, що під час протистоянь тут була одна з найгарячіших точок – епіцентр вибухів, вогню і величезних хмар їдкої чорної кіптяви. До того ж, з боку стадіону вхід був завалений важкими колодами дерева і шматками металевого паркану.

На прибирання вийшли близько 100 співробітників, у тому числі й «обличчя каналу» – Юрій Горбунов, Ольга Фреймут, Марина Леончук, Людмила Барбір, Дмитро Комаров.

1+1 майдан

Азіза розповідає: «У нас було багато різних суботників, але жоден з них не зрівняється за кількістю людей з прибиранням майдану. А це була дуже важка праця. Ми всі були в сажі, чоловіки носили колоди, розбирали арматуру. Це набагато важче, ніж садити дерева».

Інформування

Говорячи про інформування Азіза акцентує, що завдання не просто донести інформацію про захід до цільової аудиторії, а підігріти її інтерес.

Варто заздалегідь продумати коли і яку інформацію поширювати. Бажано давати її заздалегідь (щоб пішло обговорення в «курилках», за обідом і т.д). Інформація може містити інтригу або видаватися поступово.

Для максимального поширення інформації варто використовувати всі доступні канали комунікації: розсилки, соціальні мережі, внутрішня преса і т.д.

Добре використовувати і візуальні інструменти (наприклад, всілякі цікаві плакати).

Не менш важливо працювати з лідерами думок, завдяки яким можна залучити більше людей. Хорошим варіантом буде запросити їх не просто взяти участь у заході, а допомогти в організації.

Створення умов

У людей вже є певні очікування від заходу і дуже важливо ці очікування повністю виправдати. Відповідно, потрібно по максимуму створювати умови – тоді люди отримають задоволення від участі і будуть вдячні.

Приміром, крім очевидних речей (забезпечення місця, транспорту і т.д), варто подумати про додаткові речі – вода, чай/кава, легкий фуршет, футболки, подарунки і т.д.

Азіза розповідає: «На одному з суботників всім учасникам ми роздавали шильди – наклейки для комп’ютера з написом «Я не друкую без потреби». Ми говорили людям, що вони заслужили, адже вони підтримують зелені ініціативи. І люди були вдячні, більше переймалися цінностями».

Якщо ви помітили помилку, будь-ласка, виділіть її та нажміть Ctrl+Enter, щоб відіслати редактору.

ПоділисьShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on VKShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page