Інтерв’ю з «Мері Кей Україна»: бути соціально відповідальним значить бути на своєму місці

posted in: Прес-центр | 0

«Бізнес з людським обличчям» – так часом експерти називають соціально відповідальну компанію. Про «Мері Кей Україна» впевнено можна сказати те саме, додавши, що обличчя в компанії не просто людське, тобто людяне, але й жіноче.

Про те, якими напрямами благодійності займається «Мері Кей», чому саме ними та яким чином компанії, яка активно розвивається понад півсторіччя по всьому світі, вдається з року в рік запалювати десятки тисяч жінок допомагати іншим – ми і поговорили з Тетяною Кравченко, cтаршим менеджером з реклами та зв’язкам з громадськістю,  маркетинговим комунікаціям та спеціальним заходам.DSC_5259

–   Тетяно, одним з благодійних напрямів роботи «Мері Кей» з самого початку існування компанії завжди була боротьба з раком. В Україні теж допомагаєте хворим?

Так і дуже активно. Оскільки «Мері Кей» – все ж таки жіноча компанія, то і допомагаємо при захворюваннях раком молочної залози – на жаль, доволі поширеної серед жінок хвороби.

Чим саме допомагаємо. По-перше, шляхом просвітницької роботи. Ми роздрукували та поширили майже мільйон карток, на яких схематично, візуально зрозуміло та зручно зображено, як жінка може обстежити своє тіло, аби розуміти, чи все з нею гаразд. На жаль, жінки звертаються до лікарів, коли хвороба вже активно прогресує

По-друге, реабілітація. В 2006 році за підтримки благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї» ми запустили програму реабілітації, що здійснюється безкоштовно, за рахунок благодійних внесків зі сторони нашої компанії. Програма передбачає проведення курсу оздоровлення, що включає комплекс лікувальних процедур і заходів, спрямованих на подолання післяопераційних ускладнень (лімфодема, плескіт, контрактура плечового суглоба, сколіоз грудного відділу хребта) і відновлення захисних сил організму, робота з психологічними проблемами, пов’язаними із захворюванням.

Rehabilitation Klass Kiev - 1

Для мешканок Києва та Київської області діє 14-денна амбулаторна програма реабілітації на базі Київського медичного центру «Лікарські традиції». Для мешканок інших регіонів – програма комплексної реабілітації на базі санаторію «Трускавець» Служби Безпеки України у Трускавці, вона проходить 12 днів. Тут для учасниць передбачено розміщення в 2-місних номерах з 3-и разовим дієтичним харчуванням. Учасником програми можуть стати як консультанти компанії, так і їх близькі родичі та просто наші клієнти.

–    На вашому сайті зазначено, що курс реабілітації пройшло близько 1 000 жінок. Яка історія запам’яталась набільше?

Складно відповісти, адже хвороба дійсно потужна, на жаль. Проте перемог над нею вистачає. Одна з них – перемога Юлії Снігурової.

Щаслива жінка, яка під час планового обстеження дізналась, що хвора на рак молочної залози. Звернулась до нас, разом з нею пройшли увесь шлях і тепер вона надихає інших.

Ми взагалі не залишаємо жінок після хвороби. В нас є проект «Школа здоров’я», де жінкам, які перенесли рак молочної залози, надається інформаційна, психологічна і соціальна допомога, як на базі Київської міської онкологічної лікарні, так і після стаціонарного лікування. У «Школі здоров’я» працюють волонтери, психологи, соціальні працівники, випускаються навчальні брошури та буклети, розглядаються юридичні питання. Проводяться засідання жінок, де можна зустрітися з провідними фахівцями в області раку молочної залози (гомеопати, хіміотерапевти, онкологи, психологи, дієтологи, реабілітологи тощо.), а також отримати відповіді на всі питання, поділитися власним досвідом, зустрітися з іншими жінками, які побороли хворобу.

Крім того, жінка завжди залишається жінкою, тому ми нагадуємо про це, влаштовуючи безкоштовні майстер-класи з макіяжу та догляду за шкірою. Понад 6 000 жінок пройшли через них.

Ми просто хочемо, аби жінка розуміла, що вона гарна в будь-якому стані, аби вона пам’ятала про це завдяки нашій підтримці – моральній та практичній, матеріальній. В цьому полягає наша місія – бути людяними в усьому, що ми робимо, по відношенню до кожної жінки, яка звертається в «Мері Кей».

–   А в чому конкретно для вас полягає соціальна відповідальність?

Я просто розумію, що роблю добру справу, потрібну. Що не просто заробляю чи реалізовуюсь. Я на своєму місці – і я не про посаду зараз, я ширше – про життя.

–   Дуже щиро, дякую. «Мері Кей» дійсно багато робить як для жінок в Україні, зокрема, так і для своїх працівників. На когось ще вистачає?

Так, на дітей. Де жінка, там і діти, зазвичай, правда? От, наприклад, минулого року зусиллями співробітників компанії допомогу отримали підлітки з Київського центру профорієнтації дітей, в том числі дітей-інвалідів. Ми передали 4 системні блоки з клавіатурами та мишками для комп’ютерного класу Центру. Окрім того, намагаємось допомагати і речами, і подарунками до свят тощо, і просто своєю присутністю.

– «Мері Кей Україна» отримала в 2016 році Знак Соціальної Відповідальності. Як думаєте, що потрібно зробити, аби соціальна відповідальність стала нормою як серед українського бізнесу, так і серед простих споживачів?

– Насамперед, хочу сказати, що наша компанія безмежно рада, адже роботу в напрямку благодійності було відзначено на такому рівні. Це важливо не лише для компанії в цілому, а й для кожного працівника, адже саме сумісними зусиллями ми можемо творити добро. Так ми ще раз упевнились, що діяльність нашого проекту важлива і має вагомий, оцінений суспільством вплив. Це стимулює кожного з Консультантів з краси працювати ще більше, підтримуючи благодійний проект, а отже допомога може стати ще більш вагомою.

Rehabilitation Klass Kiev - 3

Стосовно того, що могло би допомогти – однозначно це інформованість. Створення такої відзнаки, як Знак Соціальної Відповідальності, яка стимулює компанії долучатися та робити більше, це вже крок уперед.

Нашому суспільству необхідне усвідомлення, що потрібно починати із себе. І питати себе: «Що хорошого я зробив за сьогодні?», як на рівні кожної окремої людини, так і на рівні компаній. Сумісними зусиллями потрібно формувати тренд робити добро, заохочувати до цього та відзначати. Слід крок за кроком формувати розуміння, що не обов’язково допомагати сотнями гривень, це може бути і одна гривня. І якщо тисячі людей покладуть всього по одній гривні, разом це буде значний вклад для допомоги потребуючим та покращення світу навколо нас.

Якщо ви помітили помилку, будь-ласка, виділіть її та нажміть Ctrl+Enter, щоб відіслати редактору.

ПоділисьShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on VKShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page