Райффайзен Банк Аваль: «Змінювати країну – це не тільки проголошувати, це ще й втілювати»

posted in: Прес-центр | 0

Про складові соціальної відповідальності отримувача Знаку Соціальної Відповідальності – Райффайзен Банку Аваль – розповідає Галина Цвинтарна, провідний менеджер з питань внутрішніх комунікацій департаменту виконавчого управління та комунікацій установи.

соціальна відповідальність

– У чому полягає соціальна відповідальність Райффайзен Банку Аваль в Україні?

Почнемо з того, що сам слоган нашого банку – «Разом змінимо країну. Європейський банк поруч» – точно відображає соціальний вектор діяльності та причетність до позитивних змін у країні. Ми неухильно дотримуємось принципів соціальна відповідальність ведення бізнесу. Це й націленість на співпрацю з місцевими громадами в регіонах своєї присутності, й увага до питань збереження довкілля, охорони здоров’я та безпеки працівників, і дотримання прав людини. Крім того, це прозорий бізнес, сповідування принципу добросовісної конкуренції та корпоративної етики, висока якість продуктів та послуг тощо.

Наш банк приділяє велику увагу благодійній діяльності, спрямовуючи її насамперед на допомогу хворим дітям, дітям-сиротам та дітям із обмеженими можливостями. Перевага при прийнятті рішень про благодійництво надається благодійним організаціям, які опікуються дитячими та медичними закладами, ветеранськими організаціями та установами, що здійснюють догляд за людьми похилого віку, інвалідами.

Крім того, у нас культивується екологічно свідома поведінка серед працівників та клієнтів: економне споживання природних ресурсів, електроенергії, відповідальне ставлення до утилізації відходів тощо. Приміром, ми використовуємо енергозберігаючі лампи, двосторонній друк; економимо воду, електроенергію; намагаємося скоротити кількість відряджень із використанням автомобілів зі шкідливими викидами та користуватися екологічно безпечними видами транспорту; організували збір відпрацьованих гальванічних елементів для їх подальшої утилізації.

– Чудово. Скажіть, а в чому полягає соціальна відповідальність особисто для вас?

Свою соціальну відповідальність я вбачаю, перш за все, в конкретній допомозі хворим дітям і дітям-сиротам та дітям із неблагополучних сімей, чим  і займаюся вже багато років як на рівні своєї сфери відповідальності у банку, так і на особистому рівні. Для цього ініціюю та організовую чимало відповідних благодійних проектів та заходів, до яких залучаю волонтерів.  Це і регулярні візити до дитячих будинків із розвиваючими та розважальними програмами, майстер-класами та подарунками для дітей, і участь у благодійних турнірах на допомогу дітям із особливими потребами, і благодійні аукціони, і всебанківські акції збору коштів на лікування тяжкохворих дітей, і донорські акції тощо.

Крім того, роблю все, щоб змінювати на краще культуру спілкування і поведінки в суспільстві, виховувати патріотизм, пропагувати принципи толерантного ставлення до людей з обмеженими можливостями, людей інших уподобань, іншого віросповідання, не проходити повз випадки забруднення довкілля тощо. Завжди кажу, що «Європа» починається з голови кожного, із внутрішньої культури. Інакше і безвіз не допоможе…

– Це правда. Райффайзен Банк Аваль визначив певні напрямки для благодійної допомоги. Як конкретно змінилось життя цих отримувачів благодійної допомоги?

Прикладів того, як наші благодійні ініціативи впливають на якість життя тих, на кого спрямована така допомога, чимало.

Приміром, працівники Центрального офісу масово взяли участь у донорській акції «Крапля надії» для допомоги тяжкохворим людям. Акція відбулася 19, 22 і 23 лютого 2016 р. у співпраці з Київським міським центром крові безпосередньо в київських офісах нашого банку. До «Краплі надії» долучилися 110 наших волонтерів, вдалося зібрати 47 літрів крові, яку використано для адресного порятунку важкохворих людей, передусім – дітей.

У березні 2016 року в банку було започатковано безстрокову акцію на підтримку дітей з онкологічними захворюваннями «Допоможи тим, хто цього потребує» у співпраці зі Всеукраїнським благодійним фондом «Запорука». У межах акції працівники Банку щомісячно переказують благодійні внески на спеціальний рахунок у ВБФ «Запорука». Ці кошти спрямовуються цільовим призначенням на закупівлю ліків для хворих на рак дітей із малозабезпечених родин, які проходять лікування в спеціалізованих медичних закладах України. Станом на початок травня 2016 року працівники Банку вже переказали на ці цілі близько 133 тис. грн та допомогли вже понад 40 дітям. І ця акція триває.

Працівники ЦО Райффайзен Банку Аваль долучилися також до флешмобу LOTS OF SOСKS, який 21 березня традиційно провела Всеукраїнська благодійна організація «Даун Синдром» у рамках Всесвітнього дня людини із синдромом Дауна. До того ж, волонтери банку у складі корпоративних команд взяли участь у кількох благодійних спортивних турнірах для «сонячних» дітей, започаткованих цією організацією. Банк підтримав ці події фінансово, а також надає підтримку діяльності Центру раннього розвитку дітей із синдромом Дауна.  Отож, конкретні родини, в яких виховуються такі діти, відчули турботу про них, зацікавленість у долях їхніх дітей, що додає їм сили боротися за якнайкращу адаптацію «сонячних» дітей у суспільстві.

А чого вартують наші поїздки до вихованців, приміром, Бабанської школи-інтернату на Черкащині! Наші волонтери вже стали справжніми друзями і вихованцям, і педколективу закладу. Ми підтримуємо цю школу-інтернат уже протягом 8 років. За ці роки банком закуплено та передано й чимало цінних подарунків для закладу: автомобіль, телевізор, комп’ютери, офісну техніку, пральні машини та іншу побутову техніку, велосипеди, самокати, ролики, спортивне приладдя, ковдри, взуття, одяг, предмети гігієни, іграшки, набори для рольових ігор, настільні ігри, канцтовари та багато іншого. Крім того, наш банк допоміг школі обладнати спортивно-ігровий майданчик, облаштувати ігрову кімнату, встановити огорожу території школи. А волонтери кілька разів на рік проводять для вихованців закладу розвиваючі та творчі майстер-класи.  

У Райффайзен Банку Аваль також уже протягом 2-х років діє проект фінансової грамотності для дітей та молоді України. Фахівці банку на регулярній основі проводять для цієї аудиторії безкоштовні тренінги-семінари «Кошти з розумом для юних дорослих». Метою проекту є підвищення обізнаності школярів та студентів щодо фінансових продуктів та послуг. У 2016 році було організовано й проведено 10 таких тренінгів, які охопили близько 200 учасників.

Чи це не конкретні приклади того, як змінюється на краще життя тих, кому допомагає наш банк?

– То 2016-ий виявився у вас досить насиченим. Чи змінилось щось у 2017-му?

Ні, не змінилось. Це я ще не про всі напрямки прояву соціальної активності розповіла.

От, наприклад, у 2016 році Райффайзен Банк Аваль у рамках міжнародної волонтерської ініціативи «Відродження патріотів» (Patriot revival) надав вагому благодійну допомогу Всеукраїнському благодійному фонду «Соборність» для придбання ультразвукового десектора Sonoca 400, що успішно використовується у світовій практиці ультразвукової хірургії та дозволяє ефективніше допомагати пораненим військовим.

Банк також надав фінансування Міжнародному благодійному фонду «Педіатри проти раку» на лікування тяжкохворих дітей, а також Фонду допомоги онкохворим дітям «Краб» на придбання спеціального вартісного обладнання для відділення хіміотерапії дитячої онкогематології НДСЛ «Охматдит».

Райффайзен Банк Аваль також взяв участь у партнерському творчому проекті Міжнародної організації Red Noses Clowndoctors International, спрямованому на підтримку соціально незахищених дітей та молоді в Україні. Проект тривав протягом 1-16 вересня 2016 року і включав проведення розважальних та комунікаційних заходів у низці дитячих закладів для дітей-сиріт та дітей з обмеженими можливостями в різних містах та селищах Західної України з метою розвитку творчих здібностей дітей та надання їм психологічної підтримки.

Традиційно сприяючи розвиткові освіти в Україні, ми надали благодійну допомогу Українському католицькому університету у вигляді виплати стипендії одному з кращих студентів та Київській школі економіки – на підтримку дослідницької і викладацької діяльності одного з викладачів школи.

У  2016 році банк також надав фінансову підтримку Благодійному фонду «Карітас Краматорськ» на реалізацію проекту відновлення соціально важливих об’єктів Донецького регіону.

Окрім того, благодійною допомогою Банку на реалізацію різноманітних соціально значимих проектів скористалися і такі благодійні фонди, як «Фундація гуртом», «Союз Чорнобиль України», «Наш мир», «Світанок ІФ», а також Міжнародний благодійний фонд Святої Марії, Об’єднання територіальних громад, Білоцерківська МО Товариства Червоного Хреста України, Громадська організація «Центр розвитку корпоративної соціальної відповідальності» тощо.

На поточний рік ми плануємо продовжити розвивати пріоритетні напрямки благодійної діяльності банку, про які йшлося вище. Ми й надалі підтримуватимемо найбільш соціально важливі проекти. Про результати розповімо через рік.

– На ваш погляд, які переваги перед споживачем у компанії, яка отримала ЗСВ, на відміну від компанії, яка не має знаку?

Клієнту приємно отримувати послуги банку, який робить реальні корисні речі для суспільства. Працівники пишаються мати роботодавця з «людським обличчям». Акціонери і партнери більше довіряють соціально відповідальному бізнесу.

– Які конкретні дії можуть допомогти закріпити соціальну відповідальність на рівні щоденної норми як у бізнесі, так і на особистому рівні в Україні? А що може завадити?

Почну з того, що може, на мій погляд, завадити закріпити соціальну відповідальність як норму поведінки на корпоративному рівні. Мова про недостатнє пропагування культури доброчинності та культури екологічної відповідальності у суспільстві – на тому рівні як це, приміром, роблять у європейських країнах чи США. Це й поки що зародковий стан корпоративної звітності з питань сталого розвитку (sustainability reporting) в Україні – такі звіти наразі готують лише передові компанії, які йдуть у ногу з вимогами правил ведення міжнародного бізнесу.

На індивідуальному рівні завадити соціально свідомій поведінці можуть такі чинники як недостатнє духовно-етичне виховання дітей у родинах, у дитсадках та школах, недостатність креативної дієвої соціальної реклами на всіх каналах комунікацій, відсутність широкого пропагування європейських та загальнолюдських цінностей.  

Сприяти розвиткові соціальної відповідальності в країні, як норми, може наявність і оприлюднення якомога більшого числа позитивних прикладів доброчинної, екологічно-відповідальної, соціально орієнтованої і прозорої діяльності компаній та подібних індивідуальних ініціатив кожного свідомого громадянина країни.

Такі приклади надихають і спонукають інших долучатися до розбудови кращого життя власними руками.

Якщо ви помітили помилку, будь-ласка, виділіть її та нажміть Ctrl+Enter, щоб відіслати редактору.

ПоділисьShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on VKShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page