Управління водними ресурсами в бізнесі

posted in: Блог | 0

19 квітня 2016 р., Київ – Центр «Розвиток КСВ» за підтримки Програми зеленої економіки провів зустріч Green Hub «Вода в бізнесі: проблеми та перспективи». Представники бізнесу, громадських організації, академічної спільноти обговорили загальні тенденції управління водою, статистичні цифри з управління водою та водні стратегії компаній. Партнером заходу виступив готель Radisson Blu.  

Вода є дуже цінним ресурсом на планеті Земля, який постійно скорочується.  У період з 1900 до 2000 років населення Землі збільшилось в 3 рази, в той час, коли споживання – в 6 разів. Вплив бізнесу на таке зростання використання води – величезний. Саме тому, соціально відповідальні компанії вже замислюються, як зменшувати використання води. Оскільки, економія та правильне управління водою приносить користь як компанії, так і довкіллю. Деякі компанії називають такий підхід – «сталим».

Захід розпочався з аналізу водних стратегій компаній. Були представлені документи компаній, загальні принципи управління водою та водні цілі компаній, включаючи споживання води, в тому числі на одиницю продукції, обсяги скиду стічних вод в море. В основному, компанії намагаються скорочувати споживання води на українських заводах внаслідок оптимізації (Nestle в Україні, Оболонь, Carlsberg Ukraine, ДТЕК), деякі компанії проводять заміну миючих засобів на безфосфатні, оскільки більшість очисних споруд в Україні не очищають стічну воду від фосфатів (Нібулон, Mondelez Ukraine).

Маріанна Маршаленко, координатор напряму «відповідальний бізнес» готелю Radisson Blu, представила успіхи компанії по реалізації програми «відповідальний бізнес». В середньому, готель на 238 номерів споживає за добу 438 літрів, враховуючи користування гостями ванною кімнатою, прання та прибирання приміщень, готування їжі і т.п. Тому Radisson Blu впроваджує багато заходів задля економії води, включаючи регулятори, збір і використання дощової води для озеленення та інші. Приємно вразила учасників результатами практика готелю повторного використання рушника.

Євгенія Кривонос, директор з розвитку компанії «Небесна Криниця», представила заходи, якими можна контролювати споживання води в офісі та вдома. Також Євгенія представила новий термін – «віртуальна вода». Це -вимірювання всього процесу використання води з моменту виробництва харчових або промислових товарів до їх придбання споживачами. Наприклад, одна чашка кави – це 140 л віртуальної воді (вирощування і транспортування), 1 гамбургер – 2,4 тис літрів.

Джерело: csr-ukraine

Якщо ви помітили помилку, будь-ласка, виділіть її та нажміть Ctrl+Enter, щоб відіслати редактору.

ПоділисьShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on VKShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page