Vodafone Україна: бути соціально відповідальним – це щоденна норма

posted in: Прес-центр | 0

Як тлумачиться та, головне, як розвивається соціальна відповідальність під брендом Vodafone Україна ми поговорили з Тамарою Кідрук, експертом із зовнішніх зв’язків, координатором соціальних та благодійних проектів компанії

Компанія “Vodafone Україна” визначила певні напрямки для благодійної допомоги, за які й отримала Знак Соціальної Відповідальності. Головним чином, це медицина, освіта та проекти, спрямовані на підвищення якості життя суспільства. Розкажіть про це детальніше  

Давайте почну з благодійного проекту “Добра справа в подарунок”. Це допомога дітям з малозабезпечених сімей, які потребують термінової життєво-важливої операції. За рахунок коштів, що раніше виділялися на сувеніри та подарунки для партнерів і клієнтів, ми надаємо допомогу дітям, які потребують кардіологічного втручання (операції з усунення вроджених вад серця), операцій з відновлення зору чи функції опорно-рухового апарату.

З 2015 року наші абоненти також можуть долучитися до проекту, передавши накопичені бонуси на благодійність. За період з вересня 2011 року до сьогодні ми разом з нашими абонентами допомогли стати здоровими 105 дітям.

Отже, соціальна відповідальність вашої компанії проявляється саме через благодійність?

Доречне запитання. Насправді, коли ми говоримо про соціальну відповідальність бізнесу, то маємо на увазі ширше поняття, ніж надання благодійної допомоги. Я зупинюсь на декількох важливих соціальних проектах Vodafone Україна.

12189426_961590430578202_8866315275307626760_o

Наприклад, «Лінія життя» – це програма розвитку донорства крові в Україні. Ми створили “гарячу” лінію, завдяки якій кожен може  безкоштовно зателефонувати та дізнатись все про донорство крові. Проект запущено на базі нашого контакт-центру за підтримки Асоціації Служби крові України. Мета ініціативи – сприяння розвитку культури донорства та створенню “національного банку” якісної донорської крові в Україні. За даними Київського центру крові у період рекламної кампанії кількість донорів крові збільшилась вдвічі. Співробітники компанії також долучились до ініціативи та регулярно здають кров під час днів донора в офісах компанії.

Рисунок1Також хотілося б розповісти про ще один креативний проект компанії, який розвиває інформаційну інфраструктуру міст, таким чином сприяє популяризації внутрішнього туризму, розвитку культури та економіки в регіонах. Vodafone Smart Routes – це інноваційні пішохідні туристичні маршрути в містах України. Маршрути складаються з кам’яних табличок з QR-кодами та кумедними персонажами, а кам’яні стрілочки вказують шлях до наступної локації. Таблички розміщені біля культурних та історичних пам’яток, інформацію про які турист отримує на смартфоні після зчитування QR-коду. Наші міські маршрути у 2015 році з’явились у Полтаві та Чернівцях, у 2016 – в Херсоні та Ужгороді. На черзі – Львів.

Практично усі наші соціальні проекти є довготривалими та інтегрованими у відповідну галузь, націленими на покращення якості життя суспільства за допомогою технологій та досвіду компанії.

Дуже цікаво. Скажіть, будь ласка, які дії, на вашу думку, допоможуть закріпити соціальну відповідальність у свідомості кожного громадянина як норму, звичку?

Dobra sprava

Велике значення у даному випадку має приклад особистостей чи компаній з високим рівнем довіри та гарною репутацією у суспільстві. Я бачу, що дотримання принципів соціальної відповідальності, в тому числі, благодійництво поступово стають нормою. Це пов’язано з ситуацією в країні, орієнтуванням на європейські цінності, рівнем конкуренції та високими вимогами з боку суспільства як до бізнесу, так і до особистості, зокрема.

А що може завадити розвитку культури соціальної відповідальності в Україні?

Соціальні ініціативи завжди орієнтовані на перспективу, тому результат від вкладених коштів, зусиль та часу можна очікувати лише через певний час. Також досить складно оцінити економічний ефект від такого виду діяльності. Це не завжди є прийнятним для деяких компаній.

Однак, з огляду на тенденції останніх років навіть невеликі компанії, приватний бізнес чи окремі особи долучаються до активностей благодійної та соціальної спрямованості. Ми допомагаємо армії, здаємо кров, жертвуємо кошти на лікування хворих та поранених, збираємо допомогу для дитячих будинків, прибираємо в парках, розділяємо сміття і т.д. Кожен має робити те, що під силу, у що вірить і у чому є потреба.

В чому соціальна відповідальність полягає особисто для вас?

А вона проявляється у буденних речах. Це дбайливе ставлення до природи, помірне споживання товарів та послуг, допомога тим, хто її потребує, тощо.

Чи можна сказати, що бути соціально відповідальною особистістю дорівнює бути Людиною?

Людина є частиною суспільства і прагнення бути корисним має бути нормою для кожного з нас.

Якщо ви помітили помилку, будь-ласка, виділіть її та нажміть Ctrl+Enter, щоб відіслати редактору.

ПоділисьShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on VKShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page