WOG: соціальна відповідальність – це не про ідею. Це про людей

posted in: Прес-центр | 0

«Так сталось, що команда WOG стала майданчиком для благодійності. Але інакше й не могло бути, адже бізнес не може існувати осторонь потреб людей. Всі ми потрібні одне одному».

Знайомимось з ТОП-менеджментом першої національної мережі автозаправних комплексів гарного настрою WOG, а саме з Ольгою Капустиною, в.о. директора з маркетингу та Оленою Осипчук, PR-директором. Спілкуємось на тему соціальної відповідальності: як бізнесу, так і кожного громадянина в країні, зокрема. Спілкуємось, тому що компанія WOG – отримувач Знаку Соціальної Відповідальності. На підставі чого знак отримано і чому, ми впевнені, отримано не востаннє – про це й інтерв’ю.

– Отже, давайте «звіримо годинники»: що ви розумієте під соціальною відповідальністю?

Ольга: Насамперед, це чесність: як з нашими клієнтами, як з працівниками, так і суспільством загалом. Ми відповідаємо за якість наших послуг та товарів, ми дбаємо про кар’єрний ріст наших працівників, завдяки чому, наприклад, звичайний оператор АЗК може дорости до директора заправки, а також наша команда активно залучена у процеси вирішення соціальних проблем в країні через благодійність.WOG_27.03.2017-8515

– Ось, про благодійність давайте і поговоримо. За 11 років ви багато зробили для лікування  дітей з вадами серця по всій країні. Зокрема, проект «Дорога до серця» за увесь час існування дав змогу передати потребуючим понад 7 млн гривень. Чому ви обрали саме цей напрям для благочинності?

Олена: До нас з самого початку зверталось багато людей, чиїм дітям потрібно було якісне лікування. А якісне лікування потребувало виїзду закордон. І ми разом з Сергієм Федоровичем, нашим генеральним директором, якось подумали, що було б набагато легше, ефективніше, якби дітки могли лікуватись в себе вдома. Та й вилікувати ми таким чином зможемо більше дітей. При чому, довго ми навіть не обирали напрямок допомоги, адже за статистикою найбільша смертність в Україні (60-65%) припадає саме на хвороби серця (ССЗ). Таких дітей все більше народжується, на жаль. Тому так і з’явився проект «Дорога до серця» – акція, що вже понад 10 років проходить двічі на рік. Ми продаємо наліпки у формі сердечок на наших АЗК та у WOG CAFE  за 3 грн, а зібрані кошти передаємо на покупку сучасних апаратів для потреб клінік для лікування дітей з хворобами серця.

– Знаємо, що «Дорога до серця» – проект, завдяки якому шанс на повноцінне, здорове життя отримують діти не тільки з вадами серця. Ми поспілкувались з мамою дівчинки, яку мало не паралізувало в 8 років. Дякуючи зусиллям людей з усього світу, а також вашій фінансовій підтримці, дівчинка вже скоро буде бігати. Чи працюєте, до речі, з дорослими?

Олена: Так, для дорослих в нас також існує благодійний проект. Правда, оздоровлення тут йде дещо іншого характеру. Разом з Центром Зайнятості ми створили соціальну ініціативу «Працьовита Україна з WOG». Мета проекту – адаптувати ветеранів АТО після їх повернення з зони бойових дій до цивільного, мирного життя. В першу чергу, це робота психологів, навчання, перекваліфікація та працевлаштування. У рамках проекту по всій Україні проводиться багато тренінгів, семінарів, воркшопів та навчальних курсів. 30% серед тих, хто до нас звернувся – вже отримали роботу на WOG або у наших партнерів – таких людей за півтора роки проекту вже кілька сотень.

соціальна відповідальність, wog, благодійність, філантропія, ксв, зсв, Знак Соціальної Відповідальності

Одним з них є і Микола, так? Ми зв’язались з ним. Ось, що він нам розповів: «Свого часу сам повернувся з АТО, шукав роботу, аби швидше адаптуватись в новому для себе житті. Натомість, завдяки WOG, отримав і роботу, і покликання. Дякуючи ініціативі «Працьовита Україна» я став HR в цьому ж проекті, допомагаючи з працевлаштуванням хлопцям з АТО. Разом з ними писав резюме, ходив на співбесіди, підтримував кожного, адже розумію, як це важливо, коли в тебе вірять».

Ольга: Приємно чути про Миколу. Він – гарний хлопець. HR-ом до нас потрапив, тому що в армії, до початку бойових дій, займався кадровими питаннями. В «Працьовитій Україні» він зміг вдосконалити свої навики, успішно закінчивши курс з рекрутингу.

– Добре, Миколі пощастило, бо він мав навики певні. А чи були випадки, коли ветеранам треба було починати життя з чистого паперу?

Ольга: Більшість саме таких й було якраз. Ми працювали разом з командою над кожним випадком окремо. Був, наприклад, хлопець Дмитро, який пройшов в «Працьовитій Україні» навчання та став одним з успішних масажистів в Києві. На сьогодні він має свій салон, хоча ніколи раніше масажем не займався. Хлопці в АТО допомагають всім нам, мирним жителям. Ми просто віддячуємо їм тим, чим можемо. Віра в людину – це обов’язковий прожитковий мінімум в наших українських реаліях, я вважаю. Люди – це та ключова цінність, якою завжди насправді жила і живе наша компанія.

– Які плани на найближче майбутнє в сфері благодійності?

Олена: До кінця 2017-го року ми разом із партнером «АвтоЕнтрепрайз» обладнаємо всі свої заправки 300 зарядками для електрокарів, з яких 30 зарядок будуть швидкісними. Для нас важливо ставитися з повагою не тільки до людей, але й до природи, яка нам дає стільки ресурсів для розвитку бізнесу. Ми зацікавлені в збереженні екосистеми країни, тому створюємо всі умови для початку ери електромобілів. В цьому ми безпосередньо і вбачаємо соціальну відповідальність, в тому числі і перед майбутнім України.

Окрім того, в планах продовжувати та посилювати проект «Дорога до серця». Давайте більш детально, в цифрах, вам розкажу чого ми досягнули завдяки проекту і що плануємо зробити, зокрема, в цьому році.

У 2016 році ми зібрали за три місяці рекордну суму – 1 337 136 грн. Було продано 444 659 сердечок-наліпок на суму 1 333 977 грн. Решта коштів – 3 159 грн – внески людей через сайт Української Біржі Благодійності. Загалом, за 11 років існування проекту «Дорога до життя», ми придбали:

за 799 799 грн – набори інструментів для проведення інвазивних операцій на серці для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії. Щоб ви розуміли, раніше в Україні таких інструментів не було. Ці набори дозволяють мінімізувати втручання під час операції. Операції здійснюються через малесенький отвір в 5-6 мм.

480 002 грн – апарат ШВЛ «Ювента А» для штучної вентиляції легень для Первомайської центральної міської багатопрофільної лікарні.WOG_27.03.2017-8527

Окрім того, кошти спрямовані на покупку роликових насосів, що підтримують циркуляцію крові дитини під час операції. Насоси потрібні для безперебійної роботи апарату штучного кровообігу в Центрі дитячої кардіохірургії. Варто сказати, що всі наші проекти – партнерські. Ми працюємо командою, з такими ж небайдужими до чужого горя людьми, об’єднаними в організації. Серед них незмінно Українська Біржа Благодійності та Благодійний фонд «Відкриті серця України».

В цьому році ми провели першу хвилю проекту «Дорога до серця». За результатами було зібрано 1 млн 040 тисяч грн. Зібрані кошти будуть направлені тим лікарням, які для багатьох батьків є єдиною надією, так як на сотні кілометрів навколо більше ніде отримати необхідну медичну допомогу.

Так, у відділення дитячої кардіохірургії, анестезіології та інтенсивної терапії Дніпровського обласного клінічного центру кардіології та кардіохірургії необхідні шприцеві дозатори (загальною вартістю – 127 562 грн), які автоматично вводять ліки по міліграмам в організм дитини, чого не може зробити людина. А також пульсоксиметр (ціна – 67 158 грн). Він стежить за показниками дитини і в разі небезпеки подає сигнал. Відзначимо, потреба в роботі центру складає близько 600 операцій на рік, 8-10 операцій на 1000 новонароджених. Це пацієнти не тільки Дніпровської, але і Запорізької, Донецької областей.

Потреб багато. Як і небайдужих людей. Цим як наша компанія WOG, так і наша країна завжди була і буде багата насправді.

– Важлива статистика і важливі соціальні ініціативи. Ви багато говорите про цінність людяності. В чому особисто для вас полягає соціальна відповідальність?

Олена: Дякую за запитання. Знаєте, для того, щоб змінити світ на краще, починати потрібно з себе. Тому керуюсь у власному житті саме цією позицією. От, наприклад, я живу у багатоповерховому будинку в одному зі спальних районів міста. Мені, як киянці, прикро бачити навколо себе бетон та сміття. Тому, періодично із активними сусідами ми влаштовуємо суботники: збираємо сміття довкола прибудинкової території, фарбуємо дитячий майданчик, за власний кошт саджаємо дерева та квіти. Оскільки я працюю у великому корпоративному бізнесі, то всіляко підтримую різноманітні ініціативи наших співробітників – від корпоративних навчань до поїздки у дитячий будинок.

Ольга: Знаєте, коли ми приймаємо людей на роботу, завжди запитуємо, чим вони займаються поза роботою? У що вірять? Чому? Для мене особисто важливо відчувати, що поряд – однодумець, для якого корпоративні цінності максимально наближені до сімейних. Що ми кожен один за одного. Тому і я намагаюсь бути такою людиною, на яку можна покластись не тільки професійно. От коли ти відчуваєш себе частиною – ні, не гвинтиком, а важливою частиною – чогось великого та важливого, тоді ти і впливати на світ можеш.  

– Це правда. Скажіть, на ваш погляд, які переваги у компанії, які отримала Знак Соціальної Відповідальності (ЗСВ) перед споживачем на відміну від компанії, яка не має знаку?

Олена: Така відзнака – це в якійсь мірі суспільне визнання, підтвердження того, що ми все робимо правильно. Звичайно, найкращою подякою все одно є здорові діти, які вилікувались та отримали повноцінне життя. ЗСВ – це ознака того, що ми рухаємось правильно.

– І наостанок, які дії можуть закріпити соціальну відповідальність як і бізнесі, так і на особистому рівні в Україні, на рівні щоденної норми?

Олена: Ми часто йдемо працювати в якості операторів на автозаправні комплекси. Просто так. Виходимо з наших офісів і йдемо до людей, аби послухати, відчути їх. Аби знати, в чому, на яку потребу ми можемо бути для них відповіддю.

Я думаю, що розповсюдити важливість ідеї соціальної відповідальності допоможуть приклади одужання пацієнтів, приклади допомоги окремих людей хворим людям, приклади благодійних проектів, ініційовані бізнесом – все це надихає і мотивує інших допомагати і займатись благодійністю.

Просто бути людьми. 24 години на добу. Як в бізнесі, так і особистому житті.

Ольга: Ви розповідали про дівчинку, якій ми допомогли встати на ноги. Знаєте, що відчуваєш, коли бачиш її усміхнену, з дзвінким голосом? Не ту сором’язливу, якою зробила дитину хвороба, а живу, здорову. Ось і все, що нам потрібно. Бути людьми, соціально-відповідальними: як один перед одним, так і перед суспільством загалом.

Якщо ви помітили помилку, будь-ласка, виділіть її та нажміть Ctrl+Enter, щоб відіслати редактору.

ПоділисьShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on VKShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page